SandraNails - Gáspár Szandra honlapja

Kéz és lábápolás - műkörömépítés



A körmeid rengeteg információval szolgálnak az egészségedről, a szervezetedben lévő méreganyagok mennyiségéről és az immunrendszered állapotáról. Lássuk, mire figyelj!

  

1. jel: puha, vékony körmök
 
Nem hatásosak a körömer
ősítő trükkök? Hatékonyabb megoldás, ha először a háziorvosodat keresed fel, és kérsz tőle egy beutalót vér- és vizeletvizsgálatra! A puha és vékony körmök ugyanis általában vas-, cink- vagy éppen kalciumhiányra utalnak, de az is könnyen előfordulhat, hogy nem fogyasztasz elegendő A-, B-, E- vagy D-vitaminban gazdag élelmiszert. Úgyhogy irány a piac: turbózd fel az immunrendszeredet friss zöldségekkel és gyümölcsökkel, na meg iktasd be az étrendedbe a tojást, a csirkemájat és az olíva olajat is!

  


Tudtad?
Ha a körmeid nagyon könnyen letörnek, a vitaminhiány mellett bakteriális vagy gombás fert
őzésre is gyanakodhatsz - emellett kalciumhiány, pajzsmirigyproblémák és persze hormonális változások is állhatnak a háttérben. Ha a körmeid fel is hasadnak, sőt "kirojtosodnak", nem juttatsz be a szervezetedbe elegendő C-vitamint, fehérjét és folsavat.

 

 

 


2. jel: elszíneződött körmök

 

Ne csodálkozz, hogy sárgásak a körmeid, ha rengeteget dohányzol vagy éppen nincs olyan nap, hogy ne festenéd ki újra és újra a körmeidet! Ám ha ezek közül egyik sem igaz rád, a szokásos citromos fehérítés mellett érdemes elmenned az orvosodhoz, ugyanis az erősebb sárgás elszíneződés körömgombát, sőt máj- és epeproblémákat is jelezhet. Akkor is kérj alapos kivizsgálást, ha a körmeid vöröses vagy éppen kékes árnyalatúak: mind a kettő keringési zavarokra és elégtelen oxigénellátásra utal, a vörös elszíneződés hátterében magas vérnyomás, asztma és a szívinfarktusra való hajlam is állhat! A zöldes vagy narancssárga körmök is komoly egészségügyi probléma tünetei lehetnek - azt mutatják, hogy a szervezetedben valószínűleg felhalmozódtak a méreganyagok.

 

 


Tudtad? 
A körmeiden lév
ő apró fehér foltok a tévhitekkel ellentétben nem utalnak kalciumhiányra - ettől az apró elváltozástól egyáltalán nem kell megijedned, ugyanis leggyakrabban valamilyen körömsérülés okozza. Általában a fekete vagy barna foltoknak is egy erős ütés vagy más sérülés áll a hátterében: ám ha a folt nem nő le, az alakja és az árnyalata azonban változik, mindenképpen fordulj orvoshoz, ugyanis ez akár a bőrrák egyik tünete is lehet! Akkor is kérd ki a bőrgyógyász tanácsát, ha a körmödön fehér csíkok futnak végig, mert ez a gomba első jele is lehet!

 

 

 


3. jel: domború és homorú körmök


Mióta az eszedet tudod, homorú körmeid vannak? Nem kell aggódnod, ez ugyanis örökletes adottság - akkor azonban mindenképpen fordulj orvoshoz, ha a közelmúltban változott meg a körmeid alakja, ugyanis a felfelé kunkorodó, kanál alakú körmök komoly vashiányra is utalhatnak! Hasonló a helyzet az óraüvegszer
ű, domború körmökkel is: a végükön megvastagodott "dobverőujjak" általában a tüdő vagy a szív betegségét, vérkeringési zavart jeleznek. Nem a körmeid formájával, sokkal inkább a felszínükkel van gondod? Jó, ha tudod, hogy az apró gödröcskék általában az erős tisztítószerek és a lakkok használata miatt alakulnak ki, ám olykor-olykor ekcéma és pikkelysömör is okozhat ilyen tüneteket.


Tudtad?
A körmeiden lév
ő hosszanti barázdák teljesen ártalmatlanok, szerencsére semmilyen komolyabb betegségre nem utalnak. A mélyebb barázdák általában idősebb korban jelennek meg, de apró körömsérülésektől is kialakulhatnak, sőt azt is jelezhetik, hogy túl kevés folyadékot fogyasztasz. A vízszintes csíkokból ennél komolyabb problémára következtethetsz - bakteriális fertőzések, sőt gyomor- és bélproblémák is állhatnak a háttérben.

 

3 hihetetlen tény a körömről

  • 1. A kezeden lévő körmök átlagosan 0,1 mm-t nőnek egy nap alatt, míg a lábkörmeid mindössze 0,05 mm-t.
  • 2. A körömreszelőt 1910-ben találták fel, míg az első (ragasztós) műkörmöt 1952-ben ragaszthatták fel maguknak a "szerencsés" hölgyek.
  • 3. Gondoltad volna, hogy az első "modern" körömlakkokat autófestékekből fejlesztették ki? Pedig így van: az 1920-as években kezdték gyártani a lakkokat, amelyek alapjául a Ford T-modellt is jegyző Henry Ford műhelyében használt autófestékek szolgáltak.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 10
Tegnapi: 1
Heti: 17
Havi: 16
Össz.: 38 842

Látogatottság növelés
Oldal: Körmeinkről
SandraNails - Gáspár Szandra honlapja - © 2008 - 2024 - sandranails.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »